Ēģipte paaugstina pieļaujamo mitruma normu importētajiem kviešiem

Globālo piegādes problēmu dēļ, viena no pasaulē lielākajām kviešu importētājvalstīm -  Ēģipte, atļaus kviešu piegādi ar mitruma līmeni no 13,5% līdz 14%. Ēģipte iepriekš regulāri iepirka lielāko daļu kviešu no Krievijas un Ukrainas, kur kara konflikta dēļ šobrīd ir traucēts salīdzinoši lētāko Melnās jūras kviešu imports, kā arī paaugstinājušās kviešu cenas pasaules tirgū. Ziemeļāfrikas valsts 2020.gadā saņēmusi 82% kviešu no Ukrainas un Krievijas, un 2021.-2022.gadā kopumā importēs 12 miljonus tonnu kviešu.

Ēģiptes valdība mēģina diversificēt savus kviešu avotus, nesen kā piegādātāju, pievienojot Indiju saviem eksportētājiem. Pēc tirgotāju domām, pieļaujamā mitruma līmeņa paaugstināšana potenciāli varētu stimulēt piedāvājumu skaita pieaugumu valsts graudu iepirkumu konkursos. Eiropas Savienības, īpaši Polijas un Baltijas reģiona, kviešiem bāzes mitruma līmenis ir 14%, un tos parasti piedāvā iepirkumos. Pēdējā kviešu iepirkuma konkursā aprīlī Ēģiptē, Vācijas kvieši tika piedāvāti par viszemāko cenu, taču mitruma līmeņa dēļ netika iepirkti.

Ēģiptes valsts graudu iepircējs -  Preču piegādes ģenerāldirektorāts (GASC), parasti iepērk kviešus starptautisku iepirkumu konkursu kārtībā, taču nesen Ministru kabinets apstiprināja arī tiešos iepirkumus no valstīm vai uzņēmumiem. Ēģipte risina sarunas par tiešajiem darījumiem ar Austrāliju, Kazahstānu un Franciju. Kaira arī plāno iepirkt 500 000 tonnu kviešu no Indijas.

Avots: UkrAgroConsult