Starptautiskās kviešu cenas gada sākumā cēlās straujā tempā, ko noteica strauja tirdzniecība un ziņojumi par laika apstākļu riskiem, kas ietekmēs sējumus jaunajai 2020./21. ražas tirdzniecības sezonai. Straujāku pārdošanas tempu, veicināja vairākas lielākās eksportētājvalstis ,kas atbalstīja cenu kāpšanas tendenci, kā arī piegāžu sašaurināšanās Argentīnā, kā arī loģistikas problēmas Francijā un ziņojumi par ASV parasto (mīksto) kviešu krājumu straujo samazināšanos. No otras puses, bažas par COVID-19 straujo izplatību un citu tirgu, tostarp kapitāla vērtspapīru un enerģijas tirgu, pārmaiņu negatīvo efektu apvienojumā ar ASV dolāra kursa nostiprināšanos novērsa būtisku eksporta cenu pieaugumu iepriekšējos mēnešos.
Tiek rādīti ieraksti no jūlijs, 2020
Krievijas labības eksportam no jūlija līdz decembrim netiks piemērotas nekādas kvotas, otrdien paziņoja Zemkopības ministrija, atsaucoties uz sākotnējo plānu. Ministrija tomēr paziņoja, ka tā plāno noteikt graudu eksporta kvotas sezonas otrajā pusē, kas ilgst no 2021. gada janvāra līdz jūnijam, lai nodrošinātu vietējā tirgus pietiekamu piegādi.
Eiropas Komisija būtiski samazināja prognozes šī gada parasto kviešu ražai Eiropas Savienībā, samazinot paredzamo iznākumu līdz 117,2 miljoniem tonnu no iepriekšējā mēnesī aprēķinātajām 121,5 miljoniem tonnām.
Paredzētā parasto kviešu vai mīksto kviešu raža 2020.-21. sezonā tagad tiek prognozēta vairāk nekā par 10% mazāka nekā pagājušā gada raža - 130,9 miljoni tonnu,par ko liecina Komisijas piedāvājuma un pieprasījuma prognozes.
Maija beigās Komisija jau bija samazinājusi parasto kviešu ražas prognozi par vairāk nekā 4 miljoniem tonnu.