"Dienesta auto" nodoklis neattieksies uz zemnieku saimniecībām.

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) panākusi, ka "dienesta auto" nodoklis neatteiksies uz zemnieku un zvejnieku saimniecībām, bet sola turpināt sarunas ar valdību, lai panāktu atvieglojumus visiem lauksaimniecības uzņēmumiem un uzņēmējiem, informēja LOSP pārstāve Krista Garkalne.

LOSP sarunās ar valdību centīsies panākt, lai nodoklis neattiektos arī uz jebkuras citas uzņēmējdarbības formas lauksaimniecības uzņēmumiem, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu. "Mūsuprāt, arī veterinārārstiem ir jāpiemēro atbrīvojums no nodokļa," teikts LOSP paziņojumā.

LOSP valdes locekle Mairita Blūma norāda, ka "lauksaimniecības sektorā neko nevar vērtēt pēc uzņēmuma reģistrācijas formas, jo neatkarīgi no tās, ražošanas process visām saimniecībām ir vienāds, arī saimnieciskā darbība ir vienāda un nevar tikt izdalīta. Lauksaimniecība nav strikti terminēta nozare, kurā saimniekojot ir izdalīts konkrēts darba laiks, kā citos sektoros no pulksten 8 līdz 17, tāpēc svarīgi ir panākt, lai šajos valdības noteikumos tiktu iestrādāts, lai tie neattiecas uz lauksaimniecības produkciju ražojošiem uzņēmumiem."

LOSP valdes loceklis Edgars Treibergs pauž, ka atvieglojumi būtu jāattiecina arī uz ciltsdarba speciālistiem un pārraugiem, jo arī tiem ir nenormēts darba laiks un tie veic ar lauksaimniecisko ražošanu saistītas darbības.

 

Avots: delfi.lv