Zemnieki ministram Dūklavam lūdz rast atbalstu par cietušajiem ziemājiem

Biedrība "Zemnieku saeima" ceturtdien tikšanās laikā ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS) lūdza rast atbalstu par ziemā nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ cietušajiem ziemājiem, informē "Zemnieku saeimā".

Biedrības vadība ar ministru Dūklavu tikās, lai pārrunātu iespēju ministrijai vērsties Eiropas Komisijā (EK), lai no krīzes rezerves fonda paredzētu atbalstu sala rezultātā bojā gājušo ziemāju daļējai kompensēšanai saimniecībās. Organizācija aicināja ministriju skaidrot, kādi vēl atbalsta mehānismi iespējami situācijas stabilizēšanai.

"Šobrīd augkopībā kailsala rezultātā Latvijā ir izveidojusies kritiska situācija daudzās saimniecībās. Piemēram, lielākajos Latvijas graudu audzēšanas reģionos - Zemgalē un Lubānas līdzenumā kvieši ir izsaluši gandrīz pilnībā. Arī citviet Latvijā ziemāji izskatās ļoti slikti," skaidro biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Lauksaimnieki šobrīd intensīvi mēģina atrast sēklas materiālu Baltijas reģionā, tā trūkst un cena ir augsta, norāda "Zemnieku saeimas" valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.

"Kompensācijas to klasiskajā izpratnē Latvijas valdībai neprasām, bet aicinām Zemkopības ministru veidot koalīciju ar Lietuvu un Poliju un vērsties Eiropas Komisijā ar kopīgu aicinājumu izmantot krīzes fondu. Tāpat arī atļaut ātrāk izmaksāt tiešmaksājumus," viņa skaidro.

Jau vēstīts, ka nupat ar lūgumu rast iespēju kompensēt zemniekiem zaudējumus saistībā ar cietušajiem sējumiem pie valdības un Zemkopības ministrijas nolēma vērsties Jelgavas novada vadība.

Avots: www.la.lv