'Rīgas Dzirnavnieks': Graudaugu cenas saglabās augstas svārstības

Viens no lielākajiem graudaugu pārstrādātājiem Latvijā AS „Rīgas Dzirnavnieks" šonedēļ pieņēmis pirmās šīs sezonas kviešu ražas. Plānots, ka uzņēmums kopumā šogad iepirks graudus 100 000 tonnu apmērā. Tāpat uzņēmums portālam „Delfi" prognozē, ka graudaugu cenas saglabās augstas svārstības.

„Veiktā pirmo kravu graudu analīze liecina, ka šobrīd zemnieku atvestajiem graudiem ir augsta kvalitāte, kas dod cerības par labu ražu šogad. Bargā aukstuma ziemā dēļ zemniekiem bija jāpārsēj lielākā daļa ziemāju. Tomēr vasaras vidū bija graudiem labvēlīgi laikapstākļi, izņemot pēdējās dienas jūlijā, kad bažas radīja lielās lietavas. Šogad mēs plānojam iegādāties līdz pat 100 000 tonnām graudu - kviešus, rudzus un auzas, tostarp bioloģiskos graudus," norāda AS „Rīgas Dzirnavnieks" valdes loceklis Žilvinas Pakeltis.

Uzņēmumā norāda: „Paredzams, ka graudaugu cenas saglabās augstas svārstības, ko ietekmē situācija graudu piegāžu un pieprasījuma jomā pasaulē. Pēdējā laikā pieaug bažas par graudu kvalitāti lielākajās graudu audzētājvalstīs - Vācijā un Francijā, kas eksporta darījumos varētu zaudēt citiem lieliem globāliem spēlētājiem. Mēs sagaidām krasas graudu cenu svārstības sezonas sākumā, lai gan visticamāk auzu cenas saglabās stabilitāti. Aktuālās iepirkumu cenas tiek publicētas „Rīgas Dzirnavnieks" mājas lapā."

Avots: www.delfi.lv