Francija no Latvijas importējusi 35 tūksoši tonnas kviešu

Francija turpina importēt pārtikas kviešus no Eiropas Savienības valstīm, ziņo IA Reuters. Šonedēļ Ruānas ostā tika ievesti 35 tūkst.t kviešu no Latvijas. Šī ir pirmā reize pēdējo četru gadu laikā, kad Francija iepērk pārtikas kviešus no Latvijas. Pagājušajā nedēļā Ruānas ostā ieradās kuģis ar 27,5 tūkst.t kviešu no Lietuvas un 4 tūkst.t no Lielbritānijas, un Doveras ostā ieradās kuģis ar 3 tūkst.t kviešu no Lielbritānijas.

Atgādināsim, ka Francijā šogad pastāv nopietnas problēmas ar jaunās ražas kvalitāti ilgstošo lietavu dēļ. Kvieši tiek importēti, lai tos sajauktu ar saviem zemākas kvalitātes kviešiem un panāktu nepieciešamo kvalitāti pirms sezonas noslēgto graudu eksporta līgumu izpildei.

Pēc Eiropas treideru vērtējuma, Francijā tikai aptuveni 1/3 kviešu ražas būs ar Hagberga skaitli (krišanas skaitli) 225 s, aptuveni pusei ražas šis skaitlis būs zem 180 s, kas nozīmē, ka tā būs derīga tikai lopbarībai. Lai eksportētu kviešus uz Ziemeļāfrikas valstīm, Hagberga skaitlim jābūt vismaz 225 s, līdz ar to, acīmredzams, ka Francijas eksportētāji saskarsies ar grūtībām atbilstošas kvalitātes kviešu eksporta partiju komplektēšanā.

Avots: proagro