Latvijā ziema sējumiem bijusi saudzīga; bažas par nedēļas nogalē gaidāmo pēkšņo salu

Laika apstākļi ziemāju graudaugu sējumiem līdz šim Latvijā ir bijuši labvēlīgi, taču turpmāko ziemošanu negatīvi varētu ietekmēt gaidāmā gaisa temperatūras pazemināšanās nedēļas nogalē, pastāstīja aptaujātie lauksaimnieki.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības "Latraps" ģenerāldirektors Edgars Ruža norādīja, ka laika apstākļi sējumiem līdz šim ir bijuši labvēlīgi. "Ziemāji līdz šim brīdim ir ziemojuši labāk, stipri labāk nekā pēdējos divus gadus," sacīja Ruža, piebilstot, ka pagājušajā gadā kailsals, kā arī biezā sniega sega pirms diviem gadiem ziemāju sējumiem bija būtiski kaitējušas.

Vienlaikus viņš minēja, ka nelielas bažas graudkopjiem ir par sinoptiķu solīto gaisa temperatūras pazeminājumu nedēļas nogalē. "Ja gaisa temperatūra būs saprāta robežās, tad [ziemošana] varētu varētu būt ļoti veiksmīga," sacīja lauksaimnieks.
Viņš arī pastāstīja, ka daļa lauksaimnieku šobrīd uz lauka jau ir sākuši lietot minerālmēslus, kas varētu būt pāragri.

Arī biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš norādīja, ka līdz šim ziemāji ir pārziemojuši labi - Kurzemes un Zemgales reģionā lauksaimnieki jau ir sākuši kaisīt minerālmēslus, taču nelielas bažas graudkopjiem ir par sinoptiķu solīto gaisa temperatūras pazemināšanos nedēļas nogalē. "Ar bažām gaidām nedēļas nogali, kādas būs gaisa temperatūras, cik zemas tās būs un kāda būs to ietekme uz jau pārziemojušajiem ziemājiem. Sals, kas varētu uznākt, solās būt ap [mīnuss] desmit grādiem, nu, tas varētu negatīvi ietekmēt sējumus," sacīja Lazdiņš, piebilstot, ka marta pirmās dekādes beigās sējumi atsāka veģetāciju, tāpēc zemāka gaisa temperatūra tiem var kaitēt.

Aģentūra jau vēstīja, ka graudaugu sējumiem laika apstākļi līdz februāra beigām bija labvēlīgi, taču nelielas bažas radīja sniega trūkums Kurzemē un Zemgalē.


Avots: www.delfi.lv