Ziemāju sējumus apsēdušas meža zosis

Ziemāju sējumus daudzviet Latvijā apsēduši migrējošie putni, jo īpaši meža zosis, radot galvas sāpes un neprognozējamus zaudējumus lauksaimniekiem, informē biedrības "Zemnieku saeima" pārstāvji.

"Zemnieku saeimas" valdes locekļi, pārrunājot pavasara aktualitātes Latvijas reģionu saimniecībās, secinājuši, ka pārbaudījumus šobrīd piedzīvo tie ziemāju lauki, kas atrodas gājputnu migrācijas ceļos. Zosis un gulbji nolaižas mitrajās vietās - īpaši iecienīti tie lauki, kur slikti strādā meliorācijas sistēmas un izveidojušās lielas peļķes.

"Tieši zosu bari nolaižas pat desmit metru attālumā no mājas, nebaidoties ne no mājiniekiem, ne suņiem. Visi zaudējumi, ko putni nodara sējumiem, šobrīd ir neprognozējami un pilnībā jāsedz zemniekam pašam," sacīja "Zemnieku saeimas" valdes locekle Ieva Alpa-Eizenberga.

"Zemnieku saeimas" valdes sēdē secināts, ka kopumā graudaugi Latvijā ir labi pārziemojuši. Savukārt vasarāju sēju Vidzemes un Latgales pusē kavē pārmērīgais mitrums uz laukiem, kamēr pārējā Latvijas daļā sējas darbi ir tuvu noslēgumam.

"Pavasara darbi pilnā sparā rit visā Latvijā - lauksaimnieki sēj vasarājus, dod papildmēslojumu ziemājiem, kā arī vienlaikus veic dažādus dokumentācijas sagatavošanas darbus - mēslošanas plānu izstrādāšanu saimniecībām, gatavo pieteikumus atbalsta maksājumiem, slēdz produkcijas realizācijas līgumus rudens ražai un optimizē saimniecību naudas plūsmas," informē biedrības pārstāvis Edgars Bērziņš.

Avots: www.la.lv