Argentīnā plūdos gājuši aptuveni 15 % sojas ražas

Argentīnā, pasaulē trešajā lielākajā sojas eksportētājvalstī, aprīlī no piedzīvotajām vētrām un spēcīgajām lietavām zaudēti aptuveni 9 milj.t sojas ražas, paziņojuši meteorologi. Pēc analītiķu prognozēm ražas zudumi gaidāmi 15%-16% apmērā, ziņo aģentūra Reuters.

Aprīļa pirmajās trīs nedēļās Argentīnā Entrerios, Santafē, Buenosairesas un Kordovas provincēs tika reģistrēts rekordliels daudzums nokrišņu. Applūda lielas teritorijas. Šobrīd plūdi atkāpjas, un sojas novākšanas darbi ir atsākušies, taču zudumi var būt ievērojami. Spēcīgas lietavas veģetācijas cikla beigās - tie ir ideāli nosacījumi augu slimību attīstībai, kas samazina ražību.

Buenosairesas Graudu birža pagājušajā mēnesī samazināja sojas ražas prognozi no 60 milj.t līdz 56 milj.t.

Agropolitikas ministrija prognozē sojas ražu 57,6 milj.t līmenī, brīdinot, ka vērtējums, visticamāk, tiks samazināts vēl vairāk, kad tiks apzināta sējumu bojājumu pakāpe. Tikmēr lauksaimnieki bojātās sojas pupiņas tirgo ar atlaidi.

Santafē provincē sojas ražība samazinājusies par 18 % salīdzinājumā ar aprīļa sākumā, pims plūdiem, prognozēto rādītāju. Pēc sojas novākšanas sāksies kukurūzas ražas vākšana, kura no plūdiem ir cietusi mazākā mērā.

Avots: zol