Eiropā spēcīgās lietavas samazinājušas miežu ražu

Eiropā spēcīgas lietavas nodarījušas būtisku kaitējumu miežu ražai. Francijā, lielākajā miežu audzētājvalstī, lietus dēļ novākta pēdējos piecos gados mazākā šīs kultūras raža, Vācijā raža samazinājusies vairāk kā par 9 %, ziņo Bloomberg. Turklāt no lietavām cietusi ir arī miežu kvalitāte.

"Miežu ražas kritums nav tikai franču problēma, bet arī vāciešu. Cenu kāpums (miežiem) pilnībā pārliekas uz alus darītavām. Citādi nemaz nevar būt, jo iesala ražošanai ir ļoti maza marža", - šādu uzskatu pauda alus iesala ražotājkompānija Avangard Malz.

Miežu raža Francijā, pēc valsts ministrijas vērtējuma, salīdzinājumā ar pagājušo gadu saruks par 21 % līdz 10,2 milj.t. Vācijā miežu raža, pēc lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas Deutscher Raiffeisenverband datiem, sasniegs 8,8 milj.t.

Analītiskā centra Commodity3 dati liecina, ka sezonas sākumā miežu cena pakāpās no 190,5 eur/t līdz 210,75 euro/t. Taču no 3. augusta tās sāka samazināties un pagājušajā nedēļā tika fiksētas pie 201,5 eur/t atzīmes.

Ziemas miežu zemā kvalitāte daudzās Eiropas valstīs nozīmē to, ka iesala ražotājiem nāksies vairāk iepirkt vasaras miežus, pārliecināts Hamburgas kompānijas RMI Analytics analītiķis Skots Keisijs. Ziemas mieži vienmēr ir bijuši lētāki un ļāvuši saglabāt arī iesala cenas zemākā līmenī, norāda eksperts.

Avots: grainboard