Francijā samazinātas kviešu un miežu ražas prognozes

Francijas Lauksaimniecības ministrija kārtējo reizi samazinājusi mīksto kviešu ražas prognozi valstij: par 1milj.t līdz 35,1 milj.t. Salīdzinot ar pagājušo sezonu, raža saruks par 4 %. Tiesa, jaunā prognoze joprojām ir augstāka par neatkarīgo ekspertu vērtējumu – 33-34 milj.t.

Sausuma un karstuma radītie ražas zudumi Francijā ir salīdzinoši mazāki nekā Ziemeļeiropas valstīs, tai skaitā Vācijā. Taču, tā kā Francija ir vadošā mīksto kviešu ražotājvalsts un eksportētājvalsts Eiropā, situācija tajā ir kļuvusi par galveno biržas kotāciju straujā kāpuma veicinošo faktoru.

Ministrijas eksperti apstiprinājuši lielās atšķirības starp mīksto kviešu ražībām Francijas reģionos. Vidējā ražība sasniedz 71,1 c/ha salīdzinājumā ar jūlijā prognozētajiem 73,1 c/ha un pagājušajā sezonā fiksētajiem 73,7 c/ha.

Cieto kviešu ražas prognoze samazināta no 1,86 milj.t līdz 1,84 milj.t, kas, tiesa, atpaliek par 13 % no pagājušās sezonas rādītāja.

Miežu ražas prognoze samazināta par 300 tūkst.t līdz 11,8 milj.t, kas ir par 3 % mazāk salīdzinājumā ar pagājušo sezonu.

Rapša raža Francijā salīdzinājumā ar pagājušo sezonu samazināsies par 14 % līdz 4,6 milj.t.

Avots: zol