Biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš sacīja, ka joprojām Latvijā daudzviet ir sausums, un ir vietas, kur graudaugu sējumiem trūkst mitruma. "Ir vietas, kurās augiem pietiek mitruma un tie ir labi attīstījušies, bet tajā pašā laikā ir vietas, kur ir par sausu un rudenim neraksturīgi laika apstākļi," sacīja Lazdiņš.

Viņš atzina, ka mitruma trūkuma dēļ rudenī sējumi nav attīstījušies tādā mērā, kā graudkopji to būtu vēlējušies, un mitruma trūkst. Arī ne visi rapša sējumi ir pietiekoši labi attīstījušies, lai būtu ziemot spējīgi.

"Vērtējot šā brīža situāciju, jāatzīst, ka uz nekādu augsto ražas potenciālu nākošajā gadā mēs vēl nevaram cerēt. Protams, vēl gana daudz laika ir priekšā, lai sējumi attīstītos. Novembrī un decembrī mēs varēsim precīzāk redzēt, vai augi ir pietiekami attīstījušies veiksmīgai pārziemošanai," sacīja Lazdiņš.

Kooperatīva "Latraps" valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža teica, ka Latvijas laukos sējumu situācija atšķiras. Vietām mitruma trūkuma dēļ ziemas rapši ir pārauguši un ir bažas, ka tie varētu nepārziemot. Arī graudaugu situācija dažādās Latvijas vietās ir atšķirīga - ir lauki, par kuriem joprojām ir lielas bažas, vai augi tajos sekmīgi pārziemos.

Vienlaikus viņš piebilda, ka ir lauki, kur graudaugi ir ļoti labi attīstījušies un, kopumā ņemot, nākamā gada ražas izredzes ir samērā labas. "Patlaban ražas izredzes ir labākas nekā pēdējos gados, jo ir iesēts vairāk graudaugu sējumu un tas paveikts savlaicīgi," sacīja Ruža.

Viņš teica, ka sējumu tālāko attīstību nav iespējams prognozēt, jo laika apstākļi ir mainīgi. Šogad ir netipiski ilgs veģetācijas periods salīdzinājumā ar rudeni citus gadus.

Avots: www.delfi.lv