USDA februāra atskaite par kviešiem būtiskas izmaiņas neatnes

ASV Lauksaimniecības ministrijas (USDA) februāra atskaite par kviešiem, kas publicēta piektdien, neatnesa īpašus pārsteigumus, un, visticamāk, eksperti un treideri to uztvers kā neitrālu.

Kviešu krājumu vērtējums pasaulei sezonas sākumam palielināts, koriģējot datus Austrālijai.

Kviešu ražas prognoze pasaulei palielināta, pārskatot rādītājus Krievijai (+ 1,6 milj.t) un Brazīlijai (+ 630 tūkst.t). Argentīnai kviešu ražas vērtējums samazināts par 300 tūkst.t, bet Ķīnai – par 1,07 milj.t.

Kviešu importa prognoze pasaulei palielināta, pateicoties Tuvo Austrumu valstīm (+ 450 tūkst.t) un virknei nenozīmīgu Āzijas un Āfrikas importētājiem, kas kopsummā ļāva nosegt importa prognozes samazināšanu Ķīnai (- 500 tūkst.t).

Kviešu eksporta prognoze pasaulei palielināta, pateicoties Pakistānai (+ 700 tūkst.t), Krievijai (+ 500 tūkst.t), Brazīlijai (+ 200 tūkst.t). Tas viss ļāva pārklāt samazinājumu Austrālijai (- 500 tūkst.t) un Argentīnai (- 200 tūkst.t).

Kviešu patēriņš pasaulē pieaugs, galvenokārt pateicoties Ķīnai, kur gaidāms lopbarības kviešu patēriņa pieaugums par 2 milj.t.

Kviešu krājumu prognoze pasaulei 2018/19. sezonas beigām samazināta līdz 267,53 milj.t, arī galvenokārt pateicoties Ķīnai, kurai krājumu vērtējums samazināts par gandrīz 3,6 milj.t. Krājumu vērtējums palielināts Krievijai (+ 1,1 milj.t), Brazīlijai (+ 400 tūkst.t), ASV (par gandrīz 1 milj.t) un pat Austrālijai (+ 670 tūkst.t).

Avots: zol