Krievija un Ukraina palielina savas daļas pasaules kukurūzas tirgū

Šīs sezonas rekordaugstās kukurūzas ražas Krievijā un Ukrainā ļāva šīm abām valstīm palielināt savas daļas pasaules kukurūzas tirgū, raksta Bloomberg Businessweek, atsaucoties uz Oil Word.

2013. gada septembrī - 2014. gada martā Krievija un Ukraina kopā eksportēja 19,4 milj.t kukurūzas, kas ir augstākais rādītājs vēsturē un veido 30 % no piecu lielāko kukurūzas eksportētājvalstu (ASV, Brazīlija, Ukraina, Argentīna, Krievija) eksporta kopapjoma. Pagājušajā gadā šis rādītājs bija 21 %.

Pieprasījums pēc Melnās jūras reģiona kukurūzas pieaudzis ES valstīs, Ķīnā, Dienvidkorejā, Japānā, kā arī Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu valstīs.

Šīs sezonas pirmajos septiņos mēnešos ASV, kas ir pirmajā vietā pasaulē kukurūzas eksporta jomā, eksportēja 24,1 milj.t šīs kultūras. Pagājušajā sezonā eksportētais apjoms bija par vairāk kā divām reizēm mazāks. Kukurūzas eksporta rādītāji Brazīlijā un Argentīnā ir zemāki nekā  pagājušajā sezonā.

Augstā graudu eksporta aktivitāte, pēc Oil Word analītiķu domām, liecina par to, ka krīze Ukrainā gandrīz nemaz nav ietekmējusi graudu eksporta operācijas valstī. Tomēr tiek norādīts, ka  situācija joprojām ir nenoteikta un prasa novērošanu.

Avots: grainboard