Lauksaimniecības zeme nākamgad varētu kļūt par 30% dārgāka

Lauksaimniecības zeme Latvijā nākamgad varētu kļūt par aptuveni 30% dārgāka, tādējādi kāps arī nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi, pirmdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Radījumā, atsaucoties uz tā rīcībā nonākušu Valsts zemes dienesta projektu par kadastrālās vērtības pieaugumu zemei un ēkām nākamgad, norādīja, ka zemei tā pieaugs par 7%, bet lauksaimniecības zemei - par 29%.

Valsts zemes dienesta Vērtēšanas departamenta direktors Gatis Kalniņš norādīja, ka šādi plānots, lai starp nekustamā īpašuma segmentiem saglabātu taisnīgumu. "Šobrīd mums ir piedāvājums tādā pašā vērtību līmenī kā iepriekšējā gadā paaugstināt lauku īpašumu zemes vērtību," sacīja Kalniņš.

Viņš norādīja, ka Latvijā ir liels skaits vietējo darījumu ar zemi, tāpēc šāds paaugstinājums ir pamatots. "Mums drīzāk varētu pateikt, ka varētu par kādiem 10-15% vairāk celt," teica Valsts zemes dienesta Vērtēšanas departamenta direktors.

Savukārt biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja  pauda sašutumu par šiem plāniem, norādot, ka tādējādi vēl vairāk palielināsies nenomaksāto nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu apmērs.

Avots: www.la.lv