Krīzes vadības padomes sēdi par ārkārtas situāciju lauksaimniecībā plānots sasaukt otrdien

Krīzes vadības padomes sēdi par ārkārtas situāciju lauksaimniecībā plānots sasaukt otrdien, 26.jūnijā, pavēstīja Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Viņš sacīja, ka ceturtdien Kučinskis tikās ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS), un šis tikšanās laikā zemkopības ministrs iepazīstināja premjeru ar situāciju lauksaimniecības nozarē. Tikšanās laikā panākta vienošanās par Krīzes vadības padomes sēdes sasaukšanu otrdien, 26.jūnijā, uzreiz pēc Ministru kabineta sēdes.

Jau ziņots, ka ilgstošā sausuma dēļ vairāku novadu domes ir lūgušas Ministru kabinetu to administratīvajā teritorijā izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā. Arī biedrība “Zemnieku saeima” otrdien, 19.jūnijā, nosūtīja vēstuli Valsts kancelejai, Zemkopības ministrijai, Finanšu ministrijai un Latvijas Pašvaldības savienībai ar aicinājumu Ministru kabinetu izsludināt un Saeimu apstiprināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā ilgstošā sausuma dēļ.

Izsludinot ārkārtas situāciju lauksaimniecībā, tiktu atzīts “force majeure” stāvoklis un, piemēram, Lauku atbalsta dienests, izvērtējot situāciju, nepiemērotu cietušajiem lauksaimniekiem soda sankcijas par līgumā noteiktajā termiņā neīstenotiem Lauku attīstības programmas pasākumiem.

Krīzes vadības padome ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt valsts un pašvaldību institūciju saskaņotu rīcību, veicot valsts apdraudējuma preventīvos un pārvarēšanas pasākumus, kā arī tā radīto seku likvidēšanas pasākumus. Krīzes vadības padomi vada Ministru prezidents, bet Krīzes vadības padomes locekļi ir aizsardzības, ārlietu, ekonomikas, finanšu, iekšlietu, tieslietu, veselības, satiksmes un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri.

Avots: www.la.lv