Zemkopības ministrija: Svarīgi nodrošināt lauksaimniecības un pārtikas ražošanas uzņēmumu spēju turpināt darbību krīzes situācijā

Pirmdien, 30. janvārī, zemkopības ministrs Didzis Šmits apmeklēs ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības padomes sanāksmi Briselē, kurā dalībvalstis ar Eiropas Komisiju (EK) un Zviedrijas prezidentūru ES Padomē spriedīs par energokrīzes un Krievijas kara Ukrainā ietekmi uz lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozarēm un iespējamajiem problēmu risinājumiem.

Latvijā un Baltijas valstīs kopš 2022. gada maija daudz straujāk katru mēnesi ir pieaugusi enerģijas cena nekā vidēji ES. Plaisa starp lauksaimnieku ieņēmumiem un izdevumiem saglabājas vai pat turpina pieaugt.

Latvija joprojām uzskata, ka nepieciešams īstenot atbalsta pasākumus lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem, nodrošinot, ka saimniecības un uzņēmumi turpina ražošanu arī krīzes situācijā, kā arī spēj pielāgoties tirgus apstākļiem, kas radušies Krievijas īstenotā kara Ukrainā dēļ. Turklāt ne uz brīdi nedrīkst aizmirst, ka pārtikas ražošana un lauksaimniecība ir valsts stratēģiskās drošības jautājums.

Sanāksmes dienā ministram D.Šmitam Briselē plānotas arī tikšanās ar trīs ES komisāriem, lai pārrunātu Latvijai aktuālākos jautājums – ES lauksaimniecības komisāru Janušu Vojcehovski, ES veselības un pārtikas drošuma komisāri Stella Kirjakidu un ES vides, okeānu un zivsaimniecības komisāru Virgīniju Sinkēviču.

Avots:  Zemkopības ministrija